Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Спеціалісти з безпеки заявили, що поява глобального 5G збільшить шахрайство на 700%
Останні дослідження Juniper Research виявили тривожну тенденцію: обсяг шахрайства у глобальному роумінгу може збільшитись на 700% протягом наступних п’яти років. Сфера стає все більш прибутковою для операторів, що привертає увагу зловмисників.
У доповіді «Шахрайство у міжнародному роумінгу 2023−2028» дослідники провели аналіз світового ринку зв’язку, що охоплює обмін даними, інтернет речей (IoT), SMS та голосовий зв’язок. У ньому також представлені оцінки фінансових втрат у результаті шахрайських кампаній.
Вчені перевірили, наскільки країни готові протистояти новим загрозам, і які інструменти захисту мають їхні оператори. Було проаналізовано 14 інструментів безпеки. Загалом дослідження торкнулося близько 60 країн.
Згідно з прогнозами Juniper, вихідний трафік даних у роумінгу зросте з 230 000 петабайт у 2023 році до понад 2.2 мільйони петабайт до 2028 року. Такий стрибок буде пов’язаний з появою 5G-зв'язку, в якому знайдуть вигоду не тільки провайдери, а й кібершахраї.
Шахрайські схеми у глобальному роумінгу нерідко пов’язані з використанням так званих SIM-боксів. Це спеціальні пристрої, які дозволяють перехоплювати міжнародні дзвінки та перенаправляти їх як локальні, ухиляючись від оплати зв’язку за тарифами та, відповідно, позбавляючи телекомунікаційні компанії доходів.
Оператори, опитані в рамках дослідження, підтвердили, що взаємні угоди про використання 5G-роумінгу можуть відігравати ключову роль у боротьбі з кіберзлочинцями. Домовленості між великими компаніями дозволять ефективно обмінюватися інформацією про дії користувачів, а зв’язок високої якості пришвидшить процес.
Нагадаємо — на початку місяця стало відомо, що країни-члени НАТО активно працюють над посиленням захисту військових мереж 5G від можливих атак хакерів з використанням потужних квантових комп’ютерів. На початку місяця було проведено навчання на полігоні в Латвії, організовані командуванням трансформації НАТО та Міністерством оборони Латвії. Завданням цих маневрів була перевірка систем, призначених для координації дій у різних сферах — на землі, у повітрі, на морі, у космічному просторі та у сфері кібербезпеки.