Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Спеціалісти з кібербезпеки виявили нову шахрайську схему у Telegram — тисячі користувачів у небезпеці
Спеціалісти з безпеки виявили нову шахрайську схему з клонування акаунтів у Telegram. Зловмисники підробляють імена каналів та груп, змінюючи букви у назві на ідентичні латинські символи.
Такий спосіб створення фейкових каналів є досить простим, адже все, що необхідно зробити шахраям — створити новий канал або групу та замінити букви у назві. Наприклад, l змінюють на I. На перший погляд нікнейми виглядають ідентичними. Втім, як наголосили експерти, такі канали несуть велику небезпеку для довірливих користувачів.
Нерідко у фейкових групах розміщують фішингові посилання, при переході за якими користувачі можуть заразити свій ПК або смартфон шкідливим ПЗ. На шкідливих сайтах розміщуються програми-вимагачі, що блокують пристрій або шифрують його вміст, вимагаючи гроші у жертв.
Так у месенджері хакери поширюють посилання на свій додаток Somora, завдання якого — нібито зберігати цифрові активи користувачів у безпеці. Насправді ж, Somora — це шкідливе ПЗ для викрадення криптовалюти. Мета хакерів полягає в тому, щоб обманом змусити користувачів завантажити програму на свої телефони та отримати доступ до ключів від криптовалютних гаманців жертв.
Нагадаємо — наприкінці 2022 року спеціалісти з безпеки виявили схему з викрадення акаунтів у Telegram — зловмисники надсилають користувачам листи з проханнями взяти участь в онлайн-голосуванні, перейшовши за посиланням. Жертви нерідко вірять у такі повідомлення, адже їх надсилають облікові записи, які є в телефонних книгах користувачів, інформацію з них теж викрадають.