Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Співзасновник Near Protocol розповів, як криптовалюта допомагає Україні у війні з росією
Після того як росія вдерлася в Україну 24 лютого, численні пожертвування у криптовалюті були спрямовані на допомогу постраждалим від агресії та ЗСУ. Згідно з інформацією аналітичної компанії Elliptic, лише за два тижні після початку повномасштабного військового вторгнення окупанта Україна зібрала 63 мільйони доларів у крипті на потреби армії та боротьбу з агресором. Про значення криптовалюти для українського суспільства в умовах війни розповів співзасновник Near Protocol Ілля Полосухін для медіа Decrypt.
Полосухін є уродженцем Харкова. Як тільки розробник дізнався, що росія відкрито напала на Україну, він вирішив пожертвувати криптовалюту на боротьбу з окупантом. Полосухін вважає крипту найнадійнішим способом задонатити Україні, оскільки вона не передбачає затяжної бюрократії та фізичного втручання банків. «Якщо ви відправляєте переказ, він може прийти, а може і не прийти, оскільки, завтра може не бути самого банку», — зазначив він.
Полосухін, він разом з іншими засновниками Near Protocol запустив проект Unchain Fund, який використовує криптовалюту у сфері благодійності. Розробник підкреслює, що хоча криптопожертви в Україну з часом і сповільнилися, Unchain Fund все ще активно співпрацює з урядом та громадянами. У вересні Unchain Fund у партнерстві з Ukraine DAO та Atlantis World запустили Kyiv Tech Summit, який включав панельну дискусію за участю співзасновника Ethereum і прихильника України Віталіка Бутеріна. До слова, сам батько ефіріума підтримав Україну у боротьбі з російськими окупантами та навіть донатив на ЗСУ. Бутерін також висловив переконання, що українці продовжуватимуть технологічний прогрес завдяки створенню активної Web3-спільноти, яка має потенціал перетворити Україну на технологічний хаб:
«Країна може стати центром Web3, якщо її громадяни активно зацікавляться цією технологією та вирішать зробити значний внесок у її розвиток. Україна має для цього і можливості, і рішучість».