Підписуйтеся на наш телеграм канал!

США запустили секретні супутники, які відстежуватимуть космічні апарати інших країн

США запустили секретні супутники, які відстежуватимуть космічні апарати інших країн

5:26 pm, 12 Вересня, 2023

Космічні сили США і Національне розвідувальне управління запустили новітні супутники космічного спостереження в рамках засекреченої місії під назвою “Silent Bark­er”.

Спільна місія стартувала 10 вересня на ракеті Atlas V компанії Unit­ed Launch Alliance. Пуск здійснили з бази Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді. Після запуску супутники відстежуватимуть об’єкти — і потенційно небезпечну діяльність — на геосинхронній орбіті на висоті близько 22 000 миль над Землею.

“Працюючи разом, ми розробили [супутникову — ред.] систему за відносно короткий проміжок часу. Вона забезпечить нам безпрецедентний моніторинг того, що відбувається у географічних поясах”, — розповів директор NRO Крістофер Сколіс.

Цікаво, що місія була запланована на 29 серпня, але була відкладена через погодні умови.

Відстеження активності в космосі стає дедалі більшим пріоритетом для Космічних сил США, оскільки російські окупанти та Китай демонструють ознаки можливої агресії у космосі. Так у 2020 році тодішній керівник Космічних операцій США генерал Джей Реймонд виявив, що два російські супутники стежили за американським супутником-шпигуном. Чиновник назвав таку поведінку “незвичною і тривожною”.

“Величезним елементом стримування є можливість для супротивника знати, що ми можемо бачити, а що ні”, — зазначають американські чиновники. — “Ми насправді хочемо, щоб наші супротивники знали, що у нас є очі в ГСО, що ми можемо бачити, що відбувається”.

Місія Silent Barke вже обійшлася Космічним силам США у $115,6 мільйона. Повне розгортання проекту заплановане на кінець 2026 року.

BTC

$80,428.20

0.44%

ETH

$2,325.49

0.35%

BNB

$647.27

-1.04%

XRP

$1.42

-0.89%

SOL

$92.96

-0.59%

Всі курси
Показати більше