Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Стало відомо про наймасштабніший витік особистих даних мільярда мешканців Китаю
Дослідницька група Cybernews виявила в мережі колосальний набір даних, який містить особисту інформацію виключно громадян Китаю. Кількість даних вже перевищила 1,2 мільярда записів і продовжує зростати.
Перший запис до цього архіву було додано 29 квітня, а всього за тиждень кількість даних збільшилася до 1 230 703 487 записів. Витік займає близько 100 гігабайтів і містить в основному номери телефонів, але часто й інші чутливі дані, такі як домашні адреси та посвідчення особи.
Більшість даних зібрано з раніше розкритих публічних баз, але також є унікальні набори даних. Дослідники припускають, що за збиранням даних стоїть організована група злочинців.
Викрадені дані зберігаються на серверах у Німеччині, а інтерфейс Kibana, через який можна переглядати дані, налаштований на спрощену китайську, що натякає на походження адміністратора. Попри відсутність паролів у даних, шахраї можуть використовувати цю інформацію для проведення масштабних шахрайських операцій, включаючи спам і фішинг. Телефонні номери можуть бути використані для автентифікації або відновлення доступу до облікових записів, що збільшує ризик крадіжки особистої інформації або несанкціонованого доступу.
Кіберзлочинці також можуть використовувати зібрані дані для соціальної інженерії, наприклад, намагаючись викликати довіру та отримати від жертви чутливішу інформацію.
Дослідники Cybernews вже проінформували німецького хмарного провайдера про дані, що незаконно зберігаються. Ймовірно, з його боку незабаром буде зроблено певні кроки для їхнього захисту. Цей витік став другим за величиною цього року, поступаючись лише колекції, що включає 26 мільярдів записів.