Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Стало відомо, які фактори заважають розвитку індустрії Web3-технологій в Україні
Команда Web3 Institute за підтримки Міністерства цифрової трансформації України опублікувала дослідження факторів, що стримують розвиток індустрії web3-технологій в Україні. Про результати роботи Web3 Institute повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
«Web3 — це новий сектор глобальної цифрової економіки. Він має значний потенціал для технологічного й економічного розвитку України та її післявоєнного відновлення. У дослідженні ми зʼясували, які фактори стримують розвиток web3-індустрії в Україні», — розповів Федоров.
Серед основних проблем виділили:
- регуляторну невизначеність, що змушує web3-стартапи реєструвати свій бізнес за межами України;
- відсутність доступу до банківських послуг, валютні та гривневі обмеження, які запровадили через воєнний стан, ускладнюють виконання фінансових зобов’язань перед контрагентами;
- передчасне впровадження в українське законодавство про віртуальні активи положень європейського регламенту Markets in Crypto-Assets (MiCA) загрожує міграцією web3-стартапів в інші країни.
«Щоб подолати негативні наслідки регуляторної невизначеності, разом з депутатами та представниками бізнесу ми розробили законопроект про віртуальні активи № 10 225−1. Він допоможе створити для web3-бізнесу необхідні умови для стабільної роботи та розвитку в нашій країні», — наголосив віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров.
Щодо законопроекту № 10 225−1, його зареєстрував депутат Антон Швачко. Над розробкою законопроекту працювало Міністерство цифрової трансформації разом із бізнесом. Документ також передбачає податкові умови для бізнесу, який працює у сфері віртуальних активів.