Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Стали відомі деталі розробки українського законопроекту про криптовалюти

4:30 pm, 28 Червня, 2024

Міжнародний валютний фонд (МВФ) долучився до розробки українського законопроекту про криптовалюти. Це допоможе Україні адаптуватися до найкращих міжнародних практик. Детальніше про роботу над законопроектом про цифрові активи розповіли журналісти видання Delo.

Юрій Бойко, лен Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), пояснив, що робота над новим законопроектом ведеться в межах програми Механізму розширеного фінансування для України. Процес не зупинився, а перейшов у нову фазу. Наразі тривають консультації з експертами МВФ та аналізуються європейські регуляції, зокрема, норми MiCA.

Новий закон має бути готовий до кінця 2024 року. Він враховуватиме цілі економічного розвитку та ризики для фінансової стабільності. Комісія та НБУ активно співпрацюють з МВФ для отримання висновків та пропозицій.

Важливо, що новий законопроект буде відповідати європейським стандартам. Однак, існують два основні законопроекти: один від НКЦПФР, інший від Мінцифри. Перший з них орієнтований на гармонізацію з законодавством ЄС, тоді як другий є лише оновленням існуючого закону про віртуальні активи.

Законопроект НКЦПФР передбачає оподаткування доходів від операцій з криптовалютами за загальними ставками. Дохід від продажу криптоактивів включатиметься до загального річного доходу, який оподатковується. Також пропонується звільнити від оподаткування операції з безоплатного отримання криптовалют, такі як майнінг та стейкінг.

Бойко зазначив, що новий законопроект допоможе вивести обмін криптовалют з тіні та зробить його більш прозорим. Він також підкреслив важливість міжнародної співпраці та адаптації до європейських норм для успішного регулювання криптовалютного ринку в Україні.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$58,681.69

1.96%

ETH

$3,164.81

1.60%

BNB

$529.40

-0.17%

XRP

$0.54

14.44%

SOL

$139.83

1.55%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше