Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Суперкомп’ютер передбачив кліматичну катастрофу на Землі до 2100 року
Група вчених зі Швейцарії, США, Китаю, Ірландії, Швеції та Фінляндії провела моделювання клімату на Землі за допомогою потужного суперкомп’ютера. Згідно з результатами дослідження, комп’ютер склав 4000 сценаріїв кліматичної катастрофи, яка може торкнутися 15 регіонів до 2100 року.
Вчені врахували понад 1000 технологій виробництва, а також використання різних видів енергії людиною та методи скорочення викидів парникових газів. Близько 70% сценаріїв передбачили, що позначка глобального потепління на 1.5°C перевищить допустимі норми.
«Ми розглянули 18 факторів невизначеності, включаючи чисельність населення та економічне зростання, чутливість до клімату, ресурсний потенціал, вплив змін у сільському та лісовому господарстві, вартість енергетичних технологій та відділення попиту на енергію від економічного розвитку», — повідомив керівник програми моделювання енергетичних систем Джеймс Глінн.
Один із провідних авторів дослідження Євангелос Панос зазначив, що 1.5°C стануть «кордоном», після якого наслідки глобального потепління стануть незворотними. Вчені закликали спрямувати сили всього світу на утримання потепління саме в цій межі.
Команда вчених дослідження використовувала метод Монте-Карло. Він здатний враховувати велику кількість змінних, у цій роботі їх було 72 000. При цьому дослідники зазначили, що даний метод не передбачає майбутнє в точності. Він лише допомагає створити карту, що складається з різних варіантів ухвалення рішення. Вона вже може бути ідеєю для розробки планів дій по боротьбі зі зміною клімату.
Нагадаємо — у травні минулого року генеральний директор компанії Geneious Деніел Баттен опублікував звіт, в якому сказано, що видобуток біткоїнів з використанням енергії, отриманої в результаті спалювання супутнього метану, може скоротити викиди CO2 на 5.32%.
Баттен упевнений, що до 2045 року майнінг біткоїна може запобігти глобальному потеплінню на 0.15%, і жодна інша технологія не може досягти більшого. За його словами, видобуток біткоїнів більш ефективний, ніж використання вуглецевих кредитів або державних програм по зниженню шкідливого впливу.