Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Технологічні експерти з’ясували, як росія отримує американські чипи та БПЛА
За даними видання The Wall Street Journal, росія продовжує отримувати технологічні товари з усього світу попри санкції. Країна-терорист імпортувала товари на $ 8,8 млрд за 10 місяців 2023 року.
Більшість запчастин та техніки потрапляє до рф через Центральну Азію, особливо з Китаю. Це включає безпілотники та комп’ютерні чипи, які можуть вироблятися великими американськими компаніями. Отримані товари використовуються як для військових, так і для цивільних потреб.
Ключовими транзитними країнами є Казахстан, Киргизстан, ОАЕ та Туреччина. Через ці країни росія отримує товари, які потім використовуються на полі бою в Україні та для особистого споживання. Китай продовжує бути важливим торговим партнером росії, надаючи їй необхідні технології.
Двостороння торгівля між росією та Китаєм у 2023 році досягла $ 200 млрд. Китай постачає росії комп’ютерні мікросхеми, деталі для реактивних літаків та технології для створення перешкод. Санкції США та ЄС, спрямовані на обмеження можливостей росії у сфері БПЛА та інших технологій, змушують москву шукати альтернативні шляхи постачання.
У лютому українські фахівці виявили компоненти побутової техніки, адаптовані для військових потреб рф. Серед виявленого — мотор від французького вентилятора, що коштує 13 євро. Експерти Київського науково-дослідного інституту виявили, що техніка рф містить компоненти з різних країн, включаючи США, Канаду, Японію, Гонконг, Тайвань, Францію, Швейцарію, Австрію та Німеччину.
Раніше українці знайшли запчастини з Чехії, Канади, США та Швейцарії у Shahed-238. «Іранський Shahed-238 зібраний з іноземних комплектуючих, які доступні на цивільному ринку. Водночас шалях потрапляння до Тегерану таких речей, як мініатюрні реактивні двигуни з Чехії доволі цікавий для дослідження», — розповіли тоді спеціалісти Defense Express.
Нагадаємо — у серпні українці виявили технічні запчастини західного виробництва у БПЛА Shahed-136. Тоді Україна відправила державам-союзникам документ, у якому перераховували всі іноземні комплектуючі, що використовують іранські виробники. Копії були надіслані всім країнам G7. У документі зазначено, що в ударних БПЛА виявили щонайменше 52 компоненти електроніки західного виробництва, а в БПЛА Shahed-136 — 57.