Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Технологічний стартап розробив голосовий інтерфейс на базі штучного інтелекту, що може керувати бойовими дронами
Американська компанія Primordial Labs розробила голосовий інтерфейс для невеликих БПЛА. Операторам достатньо просто віддавати дронам команди по рації, інформує Forbes.
Розробники впроваджують технологію голосового управління на основі нейромережі Anura у розвідувальний БПЛА Teal 2. Anura — це програмне забезпечення, що працює зі стандартним ПЗ управління і контролю. Завдяки Anura оператор, який керує дроном Teal 2 ISR, може використовувати спеціалізований пристрій ATAK (Android Tactical Assault Kit) або натільний контролер Tomahawk Robotics KxM для передачі голосових команд Teal 2.
Віддаючи голосові команди БПЛА, оператор легко може керувати місією. Команди можуть бути на зразок: «Лети синім маршрутом, потім лети до точки Еcho. Крен на 45 градусів, висота 20 метрів» тощо. У такому разі, зазначають інженери, джойстики не знадобляться.
Використовуючи природну мову, оператори можуть точно скорегувати політ і дії пристрою, ніж під час керування за допомогою технології стандартного керування FPV. Також дронам можна буде присвоїти позивні.
Крім можливості голосового управління, Anura дозволить користувачеві відстежувати зміни навколишнього середовища або тактичні зміни, що відбуваються в режимі реального часу. Наприклад, у моменті оператор може дати запит до Teal 2 подивитися на танк, який щойно з’явився на карті ATAK, а потім наказати йому «подивитися на три восьмі милі вправо у положенні на третю годину».
ПЗ Anura вже проходить тестування. Вперше інтерфейс було випробувано ще торік у вересні під час навчань Trident Spectre, які координує Командування спеціальних операцій ВМС США.
Наступне завдання програмістів — зробити так, щоб ШІ Anura можна було інтегрувати у систему управління будь-якого БПЛА, не лише Teal 2. Розробники прагнуть, щоби вона була настільки універсальною, що це б унеможливлювало вивчення навичок голосового управління щоразу, як оператор переходить на безпілотник іншої моделі.
Раніше ми розповідали, про те, що українські інженери розробили інноваційні набої для знищення ворожих FPV-дронів. Сама зброя віддалено нагадує за формою пістолет. Вона — невеликого розміру і зручна для носіння. Постріл дає іскру, а сама куля залишає близько 10 отворів у мішені.