Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Технологічний стартап створить секретну мережу космічних супутників для військових США

7:09 pm, 10 Січня, 2024

Американське агентство космічного розвитку (Space Development Agency — SDA) виділило компанії Rocket Lab $ 515 мільйонів на будівництво 18 супутників для передачі даних. Про це пише Defense News.

Компанія займатиметься проектом спільно з Lockheed Martin і Northrop Grumman, які в серпні уклали контракти на розробку по 36 супутників кожна. Космічні апарати стануть частиною угруповання «Транш 2», що складається із сотень невеликих супутників, які працюють на низькій навколоземній орбіті, приблизно в 1930 км над поверхнею планети.

«Цей контракт знаменує собою початок нової ери Rocket Lab як провідного розробника супутників», — заявив генеральний директор Пітер Бек. — «Ми володіємо досвідченими фахівцями, передовими технологіями, виробничими потужностями та надійним ланцюжком постачання для того, щоб реалізувати проект для військових».

Rocket Lab будуватиме супутники, призначені для забезпечення зашифрованого зв’язку і зв’язку для військових, які працюють по всьому світу. Компанія вироблятиме підсистеми для 18-ти космічних кораблів, включно зі стартовими трекерами, сонячними панелями, польотним програмним забезпеченням та іншими компонентами.

Згідно зі стратегією SDA, супутники для військових повинні розроблятися і запускатися якомога частіше і швидше. Раніше на створення і запуск угруповання було потрібно від 5 до 10 років, тепер ці терміни будуть скорочені до 2-х років.

Агентство розраховує запустити 72 супутники, побудованих Lockheed і Northrop, у 2026 році, і ще 18 від Rocket Lab — у 2027 році.

Раніше ми інформували про те, що Пентагон слідкуватиме за гіперзвуковими ракетами через космічні супутники. Також у США створять флот автономних бойових дронів зі штучним інтелектом на $ 6 мільярдів. Також Міністерство оборони країни оголосило про формування оперативної групи «Lima» для вивчення і створення генеративного штучного інтелекту. Новий підрозділ займатиметься інтеграцією технологій ШІ в американську систему безпеки.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$41,470.58

-2.19%

ETH

$2,490.67

-0.92%

BNB

$314.49

1.29%

XRP

$0.55

-2.31%

SOL

$94.85

-3.81%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше