Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Технологічний стартап створив гаджет, яким можна писати по рідині
Науковці з Технічного університету Дармштадта й Університету Іоанна Гутенберга у Німеччині розробили технологію формування довговічних написів у рідкому середовищі. Метод, пояснюють дослідники, заснований на процесах дифузії та осмосу — спонтанному русі частинок різних типів, викликаному різницею у концентрації всередині рідкої суміші.
Суміш, яку дослідники використовували як папір, містила низьку концентрацію заряджених іонів, а замість чорнила застосовувалися великі колоїдні частинки, розсіяні по всьому розчину. Для письма інженери помістили у розчин маленьку іонообмінну намистину, здатну замінювати великі заряджені частинки на дрібні.
«Коли ви замінюєте більші іони на дрібні, останні рухаються (дифундують) швидше, і це призводить до різниці в концентрації частинок. Цей градієнт концентрації в розподілі іонів змушує рідину на дні контейнера рухатися поруч з кулькою. Рухома рідина захоплює за собою видимі колоїдні частинки („чорнило“)», — пояснює Бенно Лібхен, співавтор дослідження
Німецькі науковці використовували для свого експерименту частинки кремнезему, розчинені у воді. Вчені продовжують дослідження, щоб розробити альтернативні варіанти «паперу» і «чорнила» і механізми управління ручкою.
Раніше ми розповідали про дослідників з університету Нанкіна в Китаї, які винайшли високотехнологічну ручку, що загоює рани. Система PAINT дозволить лікарям наносити желатинове загоювальне чорнило прямо на рани. Стаття про дослідження нещодавно опублікована в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.