Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Технологічний стартап зі США проектує космічний супутник, що відстежуватиме гіперзвукові ракети росіян
Провідний американський постачальник оборонних технологій L3Harris оголосив про завершення проекту CDR і сповістив про готовність сконструювати 16 супутників стеження за гіперзвуковими ракетами в реальному часі. Замовлення надійшло від Агентства космічного розвитку США (SDA).
«Гіперзвукові ракети, такі як російські Х-47 „Кинджал“, становлять загрозу через свої потайливі характеристики польоту, різноманітні місця запуску і високу маневровість. Розв’язання цих проблем і забезпечення ефективного стримування вимагає розробки стійкої сенсорної платформи, такої як супутник, здатної відстежувати гіперзвукові ракети в режимі реального часу», — заявили у відомстві.
L3Harris інтегрує інфрачервоні датчики та ШІ-алгоритми у супутник. Розробники запевняють: ці технології мають вирішальне значення для виявлення, відстеження та інтеграції даних про загрози.
Дані згодом передаватимуться військовим операторам через мережу, що використовує як оптичний, так і радіочастотний зв’язок. Крім того, наземний контроль зможе наказувати супутникам використовувати різні режими наведення, підвищуючи їхню здатність відстежувати потенційні загрози. Примітно, що програма Агентства космічного розвитку США охоплює не лише розробку супутників, а й наземну підтримку, експлуатацію та довгострокове обслуговування.
Раніше про космічний моніторинг гіперзвукових ракет заявляв Пентагон. Та попри амбітність проекту, фахівці виявили ряд проблем на шляху до його втілення. А торік у листопаді британська компанія Kraken Technology Group та американський техностартап L3 Harris об'єдналися для створення підводного дрона K40 MANTA.