Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Телескоп «Джеймс Вебб» допоможе виявити присутність життя на інших планетах
Атмосфера Землі багата на кисень і такі молекули, як метан, який є ознакою присутності життя. Крім того, в атмосфері присутні сліди таких молекул, як окис азоту і фреони, які є сильними індикаторами промислово розвиненої цивілізації. З використанням реальних спостережень атмосфери Землі канадським супутником SCISAT, дослідники вивчили спектри сонячного світла, що проходить через безхмарну область земної атмосфери. Це дало змогу створити основу того, який би вигляд мали спектри під час транзиту Землі перед Сонцем, якщо дивитися з іншої зоряної системи.
Потім, команда вчених додала симульований шум до даних і зменшила їхню роздільну здатність, щоб змоделювати спостереження, які міг би зробити «Джеймс Вебб» (JWST), якби перебував від Землі на відстані багатьох світлових років. Вчені змогли ідентифікувати безліч молекул на екзопланетах, схожих на нашу, і що знаходяться в межах 50 світлових років від нашої планети.
Дослідники застосували свої методи до системи екзопланет Trappist-1, яка розташована на відстані 40 світлових років від Землі і має сім відомих планет, кілька з яких потенційно населені. Використовуючи дані, команда продемонструвала, що JWST зможе ідентифікувати як біологічні, так і технологічні ознаки, якщо вони присутні на цих екзопланетах.
Хоча JWST не зможе виявити фізичні структури на інших планетах, його здатність виявляти кисень, органічні та синтетичні молекули в атмосфері близької екзопланети, буде важливим кроком у пошуку розвиненого життя у Всесвіті.