Підписуйтеся на наш телеграм канал!
The Guardian: українські розробники створили дешеву крилату ракету із 25 кг вибухівки
Представники видання The Guardian поспілкувались з українськими розробниками щодо розробки дешевої крилатої ракети «Трембіта». Українська розробка є аналогом літаючої бомби «Фау-1».
Ракети «Фау-1» використовувала нацистська Німеччина під час Другої світової війни з метою ураження цілей у південно-східній Англії. Версія від українців може нести 25 кг вибухівки, летіти на відстань до 140 км, а її вартість — дешевша за російські ракети. «Трембіта» коштує $ 10 000: $ 3000 — конструювання, $ 7000 — оснащення сучасною навігаційною системою.
«Низькотехнологічну ракету можна перевозити у багажнику автомобіля. Запускається вона за допомогою пневматичної катапульти або твердопаливного прискорювача. „Трембіта“ оснащена реактивним імпульсним двигуном і потребує 30 літрів пального. Цього достатньо, щоб відправити ракету у півгодинний політ на територію ворога, але поки недостатньо, щоб влучити у міст, що з'єднує росію з окупованим Кримом», — наголосив головний інженер проекту Аким Клейменов.
Організатор виробництва «Трембіти» — колишній депутат Верховної Ради Віктор Романюк. Він хоче зібрати кошти на виготовлення 1 000 крилатих ракет малої дальності на місяць. За його оцінками, це коштуватиме від $ 350 000 до $ 600 000.
Команда дослідників і розробників «Трембіти» складається з восьми осіб. Вони додатково сконструювали дрони і новий тип міномета з високоточною системою наведення. З нього можна стріляти швидше, ніж зі звичайного міномета.
«Ми не можемо вічно покладатися на наших західних партнерів щодо військової допомоги та поставок. Це приклад того, як Україна мислить стратегічно та реалізовує ідеї, які будують нашу оборонно-промислову базу», — наголосив радник Міністерства оборони України Юрій Сак.
Нагадаємо — українські винахідники працюють над створенням детекторів виявлення ворожих дронів. Так розробники Kseonics Technology винайшли власний детектор дронів. За словами інженерів DDSR1, дрон-детектори можуть виявляти присутність дронів та пультів управління дронами в денний та нічний час, або в умовах поганої видимості. Це дозволяє військовим вчасно реагувати на потенційну загрозу та захищатись від можливих ворожих атак.