Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Турецькі розробники створили бойового робота зі штучним інтелектом, який може літати

7:29 pm, 15 Грудня, 2023

Турецька компанія Lapis Aerospace Technologies розробляє мікробезпілотник для наземного і повітряного спостереження під назвою HIRO. Про це повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu Agency.

За словами заступника генерального директора компанії-виробника, колісний робот оснащений знімним мініквадрокоптером, який зможе злетіти, якщо на його шляху виникне перешкода. Гібридна рухова платформа використовує алгоритми штучного інтелекту для виявлення перешкод і здатна працювати у тісних і закритих приміщеннях завдяки функції автопілота.

У разі зіткнення з перешкодою, яку неможливо подолати з землі, HIRO може спрямувати свого «малюка-дрона», щоб той облетів її. Завдяки електрооптичним та інфрачервоним датчикам, розташованим як на роботі, так і на безпілотнику, оператори можуть робити знімки як у темряві, так і за денного світла.

Мікробезпілотник для наземного і повітряного спостереження був розроблений для виконання функцій спостереження, особливо у важкодоступних місцях. Розмір найбільшої версії HIRO становить 28 сантиметрів, а найменшого БПЛА —10−15 сантиметрів, вага — 150 г. Розробник інформує, що безпілотник, який проектували для потреб військових, буде завершено у першій половині 2024 року.

Раніше ми інформували про те, що Норвегія передасть Україні безпілотні комплекси Black Hornet (Чорний Шершень) для боротьби з російськими окупантами. Це літальні апарати вертолітного типу з діаметром основного гвинта 12,3 см, довжиною 16,8 см та шириною 2,5 см. Важать міні-БПЛА всього 32 грами. Додамо, що уряд Норвегії погодив передати для потреб ЗСУ 1000 нанодронів.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$62,150.05

2.18%

ETH

$3,434.36

2.25%

BNB

$409.09

1.04%

XRP

$0.63

7.44%

SOL

$129.96

-3.83%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше