Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Турецькі розробники створили дрони-камікадзе, здатні пробити танкову броню
На технологічній виставці IDEF 2023, яка пройшла у Стамбулі, турецька компанія Spira представила дрон-камікадзе Ilgar.
За даними розробників, при загальній масі установки Ilgar (сам дрон-камікадзе вжить 1,5 кг, а пускова труба — 2 кг) звичайний піхотинець може легко переносити установку для запуску безпілотників у будь-яку потрібну точку. Однак головна особливість Ilgar полягає у тому, що систему відразу з чотирьох пускових труб можна встановити на легку бойову техніку і швидко переміщатися лінією зіткнення з ворогом, завдаючи стрімких ударів дронами-камікадзе у потрібних місцях.
Ба більше, у компанії Spira заявили, що для клієнтів скоро буде доступна шестикоміркова пускова установка, інтегрована у бойову машину піхоти, при цьому система у вихідному положенні залишатиметься захищеною броньованим кожухом.
Розробники пропонують військовим варіанти Ilgar як з автоматичним, так і з ручним перезаряджанням дронів-камікадзе. Платформу можна буде встановити й на морські судна.
Система запуску дає змогу повторно використовувати пускову трубу для більш ніж 200 польотів. Ударний дрон набирає крейсерську швидкість у 120 км/год і підіймається на висоту до 5 км. Час автономної роботи становить 15 хвилин, дальність — понад 20 км.
Боєприпас для баражування запускається за координатами цілі, а захищена комп’ютерна наземна станція управління із сенсорним екраном дає змогу легко змінити місію або ціль прямо під час польоту. Якщо метою є рухомий об'єкт, система супроводу дає змогу стежити за ним.
Камера в режимі «день/ніч», встановлена у носовій частині, дає змогу оператору бачити все, що відбувається, і краще маневрувати, для оптимальної траєкторії удару в разі потреби.
Після того як оператор безпілотника знайде ціль, дрон-камікадзе переходить у режим атаки, пікіруючи на об'єкт супротивника. Тоді швидкість Ilgar збільшується до 160 км/год, а його 400-грамова багатоцільова бойова частина здатна вражати бронетехніку та навіть танки з бронею у 200-мм.
Дрон-камікадзе вже пройшов необхідні тести і зараз перебуває на екологічній експертизі. У компанії кажуть, що Ilgar буде готовий до демонстраційних польотів у листопаді, а серійне виробництво має розпочатися не пізніше березня 2024 року.
Раніше ми розповідали про «інтелектуальну» підводну крилату міну, яку не бачать георадари також турецького виробництва. Проект являє собою перетворення бомб загального призначення MK-84 у наступальні морські міни. У модифіковану модель інтегрують Gokce KGK — «інтелектуальний» блок виявлення цілей та стрільби. За допомогою Gokce KGK, яка є однією з національних технологій Туреччини, авіаційні бомби серії MK можуть літати далеко від точки запуску та завдавати точних ударів по цілі.