Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Twitter свідомо відправляє у тіньовий бан акаунти українських активістів
Українські журналісти з’ясували, що Twitter свідомо відправляє у тіньовий бан акаунти українських активістів. Детальніше про це розповіли представники AIN.UA.
Відомі акаунти українських військових, волонтерів та активістів потрапили у тіньовий бан соцмережі після публікацій правдивої інформації про підрив росіянами Каховської ГЕС. У пошуку Твіттера облікові записи знайти складно. Як повідомив український волонтер, відомий у Твіттері під псевдонімом Пан Ґік, у бан потрапила навіть співачка Джамала, яка висвітлювала деталі трагедії.
«Це виглядає, як цілеспрямована атака Твіттера проти українського громадянського суспільства», — зауважив волонтер Пан Ґік.
Серед ймовірних причин тіньового бану українців — у Твіттері вирішили позначати як sensitive content акаунти, які багато пишуть про війну. За словами українських волонтерів, які поспілкувались із журналістами AIN.UA, йдеться про search suggestion ban. Повного блокування акаунтів не відбувається, втім, щоб знайти користувача необхідно ввести його нікнейм повністю.
Що робити, коли Твіттер приховує акаунти українців?
- Активніше ретвітити їх твіти, щоб їх побачили навіть ті, хто ще не підписаний.
- Підписуватися на тих, кого ретвітять інші.
- Цитувати англомовні твіти українців в реплаях в іноземців.
- Знаходити одне одного в інших соцмережах, щоб не втратити контакт.
- Створювати чати, групи, координуватися.
- Триматися разом і підтримувати одне одного.
У той час, коли українців відправляють у тіньовий бан за поширення деталей трагедії, російська ПВК Вагнер використовує Twitter і Facebook для вербування медиків, операторів безпілотників і навіть військових психологів для війни з Україною. За даними британської дослідницької групи Logically, яка займається питаннями дезінформації, оголошення про вакансії для «Вагнера» за останні десять місяців набрали майже 120 000 переглядів на Twitter і Facebook.
Представники Twitter відповів на запит журналістів про коментар емодзі «?». Зазначимо, що наприкінці травня платформа, яка належить Ілону Маску, вийшла з Кодексу практики ЄС щодо дезінформації.