Підписуйтеся на наш телеграм канал!


У Google запропонували послухати голоси риб і допомогти науці
Коралові рифи — унікальний природний індикатор, що чуйно реагує на найменші негативні зміни в навколишньому середовищі. Підвищення температури води у Світовому океані сприяє зростанню популяції симбіотичних водоростей, що знижує імунітет коралів до хвороб і врешті-решт прирікає їх на загибель. Не меншої шкоди завдає підвищення рівня СО2 — збільшення кислотності води руйнує рифи ще сильніше.
Спільний проєкт Google і дослідників морської фауни і флори Стіва Сімпсона і Мері Шодіпо з порятунку коралових рифів спрямований на залучення до нього небайдужих користувачів Інтернету.
Від учасників просять зовсім небагато — регулярно, хоча б по кілька хвилин на день… слухати на сайті проекту записи звуків, які видають мешканці коралових рифів, посилених спеціальними підводними мікрофонами. Записи було зроблено в районі коралових рифів недалеко від узбереж Австралії, Індонезії, Філіппін, США, Панами та Швеції.
Для участі не потрібно підготовки: на околицях «здорових» рифів панує велика кількість звуків, які видають численні мешканці - і навпаки, навколо неблагополучних рифів набагато тихіше.
Наприклад, якщо учасник проекту почує в навушниках звук, який, на його думку, видає ракоподібне, то він повинен натиснути на відповідну екранну кнопку. У разі реєстрації натискань одразу кількох учасників отримані дані допоможуть автоматизувати процес.
За словами С. Сімпсона, одному або кільком дослідникам не під силу прослухати величезну кількість записів, і тут не обійтися без численних добровільних помічників. Отримані та узагальнені дані допоможуть у навчанні штучного інтелекту для автоматичного прослуховування риб’ячих «голосів».