Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У мережі з’явились перші у світі правила ведення кібервійни
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) опублікував перші у світі правила ведення кібервійни для цивільних хакерів, які беруть участь у військових конфліктах за свою країну. За словами представників МКЧХ, правила були створені на тлі активного вступу людей до патріотичних кіберугруповань.
МКЧХ, який відповідає за моніторинг правил кібервійни, запропонував нові правила хакерським групам, попередивши: «Дії хакерів можуть загрожувати життям, включаючи їх власні, якщо вони зроблять зловмисників легітимною військовою метою».
Правила, що ґрунтуються на міжнародному гуманітарному праві, включають 8 пунктів:
- Не спрямовувати кібератаки на цивільні об'єкти;
- Не використовувати шкідливе ПЗ або інші інструменти та техніки, які автоматично поширюються та завдають шкоди військовим та цивільним об'єктам безконтрольно;
- При плануванні кібератаки на військовий об'єкт робити все можливе, щоб уникнути чи мінімізувати наслідки, які хакерська кампанія може мати на громадян;
- Не проводити кібероперації проти медичних та гуманітарних об'єктів;
- Не проводити кібератаки на об'єкти, необхідні для виживання населення або які можуть звільнити небезпечні сили;
- Не погрожувати насильством для поширення страху серед цивільного населення;
- Не підбурювати людей до порушення міжнародного гуманітарного права;
- Дотримуватись цих правил, навіть якщо ворог їх не дотримується.
Представник одного з хакерського угруповання сказав BBC, що нові правила «нездійсненні і їх порушення на користь групи неминуче». А член угрупування Anonymous заявив: незважаючи на колишнє дотримання принципів МКЧХ, тепер хакери втратили довіру до організації і не дотримуватимуться нових правил.
Зауважимо — від початку цього року кіберфахівці СБУ нейтралізували майже 4 000 кібератак рф на органи влади та критичну інфраструктуру України.