Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У Швейцарії залізничне полотно навчили виробляти електроенергію
Стартап Sun-Ways готується до реалізації проекту зі встановлення сонячних батарей на залізничних коліях. Технологію застосують у Швейцарському місті Б’ютт — панелі розмістять під рейками. Роботи розпочнуться як тільки команда отримає дозвіл Федерального управління транспорту.
До слова, це не перша спроба поєднання залізничного полотна зі сонячними панелями — раніше таке вже практикували в Італії та Великій Британії - стартап Greenrail і компанія Bankset Energy.
Основні відмінності швейцарського експерименту полягають у тому, що панелі Sun-Ways — стандартні, тоді, як у їхніх конкурентів — дещо менші. До того ж процес укладання у Sun-Ways повністю автоматизований — його виконує спеціальний поїзд.
Установку перших 60-ти панелей на ділянці 46,2 м планують завершити протягом цього літа. Бюджет проекту наразі складає $ 560 000. Спочатку всю вироблену електроенергію споживатимуть місцеві господарства, а в майбутньому частина ресурсу буде спрямована до електропоїздів.
На думку співзасновника Sun-Ways Батіста Даніхерта, якщо експеримент виявиться успішним, він відкриє перспективу покрити панелями всю 5000-кілометрову мережу швейцарських залізниць. У майбутньому це дасть змогу генерувати до 1 гігавата енергії на рік. Цієї потужності буде достатньо для задоволення потреб в енергії 750 000 приватних господарств країни.
Укладання панелей здійснюватиме спеціальний поїзд, що складається з двох вагонів — в одному панелі зберігатимуться, а в іншому їх укладатимуть. За необхідності цей же поїзд панелі й демонтує.
Однак у процесі реалізації проекту інженерам Sun-Ways доведеться розв’язати низку технічних проблем — зокрема, забруднення панелей поїздами, які проїжджають повз, і значні відстані від панелей до точок підключення до елекромережі.
В Європі вже є країна, яка повністю забезпечує себе «зеленою» електроенергією протягом світлового дня — нею стала Бельгія. У темний час доби поки що таких показників досягти не вдається. Проте, бельгійці довели, що відновлювана енергетика здатна повністю замінити викопну у близькому майбутньому