Підписуйтеся на наш телеграм канал!

У Сонячній системі знайдено три нові Місяці
Простори нашої Сонячної системи щойно стали трохи тіснішими завдяки відкриттю трьох нових місяців. Астрономи виявили один новий супутник на орбіті Урана і два раніше невідомі місяці, що обертаються навколо Нептуна.
Уран вітає свого першого нового сусіда за останні 20 років. Цей крихітний місяць, помічений 4 листопада 2023 року, має всього 8 кілометрів у діаметрі і обертається навколо свого гігантського друга за 680 днів. Наразі він носить ім'я S/2023 U1, поки йому не присвоять більш адекватну назву.
До вже існуючої свити Нептуна приєдналися два нові місяці. Найяскравіший з них, S/2002 N5, простягається на 23 км і завершує свій оборот навколо планети приблизно за дев’ять років. Вперше його помітили поблизу Нептуна 2003 року, але втратили з поля зору до того, як його шлях вдалося підтвердити. На щастя, завдяки спеціальним спостереженням у 2021, 2022 і листопаді 2023 року його орбіта була остаточно зрозуміла. Інший супутник Нептуна, S/2021 N1, має титул найтьмянішого місяця, який будь-коли було виявлено за допомогою наземних телескопів. Маючи ширину всього 14 кілометрів, він завершує свою довгу орбіту навколо Нептуна кожні 27 років. Для спостереження за цим об'єктом потрібні були виняткові умови спостереження на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії та 8-метровому телескопі обсерваторії Gemini.
Ці відкриття стали можливими завдяки спільній роботі Скотта Шеппарда, астронома з Наукового інституту Карнегі, та інших установ, таких як Лабораторія реактивного руху НАСА, Гавайський університет, Університет Північної Арізони та Університет Кіндай. Вони використовували унікальну техніку, що включала зйомку декількох п’ятихвилинних експозицій протягом кількох ночей, що дало їм змогу ефективно відфільтрувати фоновий шум і виділити слабкі рухомі точки світла, відкривши раніше невідомі місяці.