Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У США створять ШІ-систему, яка контролюватиме всі види озброєння
Армія США розраховує вибрати єдиного постачальника системи управління бойовими діями Tactical Intelligence Targeting Access Node (TITAN), після чого розпочне випробувальні тестування на оцінку якості технічних характеристик. Про це повідомили військові оглядачі Defence News.
TITAN — наземна розвідувальна система, покликана допомогти армії під'єднати датчики збору даних до стрільців у польових умовах для підтримки передової цілевказівки за межами лінії видимості.
Фактично TITAN є американським проектом із цифровізації поля бою. Система інтегруватиме в себе всі джерела спостереження — радари, літаки, БПЛА, супутники тощо. При цьому TITAN забезпечуватиме миттєве виявлення цілей і передачу даних засобам вогневого ураження, які в режимі реального часу завдаватимуть ударів за вказаними координатами. Побутує думка, що одним із ключових елементів системи будуть технології штучного інтелекту.
Ще у 2021 році компанії RTX і Palantir отримали замовлення на розробку системи, а рік потому обидві компанії отримали по $ 36 млн на створення прототипів.
Загалом армійцям запропонували два варіанти — базовий і вдосконалений. Базовий варіант встановлюватимуть на армійську легку тактичну машину Joint Light Tactical Vehicle, він не матиме пакета космічного зв’язку. Вдосконалений же буде інтегрований у тактичні вантажівки, такі як M1083 із сімейства середніх тактичних машин, і матиме можливість отримувати дані з датчиків космічних систем.
Як розповів керівник програми з розвідки та радіоелектронної боротьби бригадний генерал Ед Баркер, до 2026 року обраний прототип буде розгорнутий в армійському підрозділі, який ознайомиться з системою і надасть відгуки про можливі зміни. «Обраний постачальник буде допрацьовувати свій прототип, використовуючи більше точок дотику з військовими», — зазначив генерал.
Раніше ми розповідали про інноваційний американський ПТРК THAAD, що складається з:
- до 6 пускових установок по 8 ракет кожна;
- радіолокаційної станції AN/TPY-2 з радіусом дії від 1000 до 2000 км;
- командного пункту, який може бути за 14 км від РЛС.
Своєю чергою протиракета може розвивати швидкість до 8,2 Маха (до 10 000 км/год). Розмір боєголовки — 6,1 метра вага — 900 кг. На термінальній ділянці польоту для ураження цілі використовується тепловізійний сенсор.