Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У США вигадали як друкувати сонячні елементи на тканині, щоб робити будь-яку поверхню джерелом енергії
Розробники Массачусетського технологічного інституту створили ультратонкі сонячні панелі на тканинній основі, за допомогою яких будь-яку поверхню можна легко перетворити на джерело енергії. Новинка має здатність виробляти у 18 разів більше енергії на кожен кілограм своєї ваги, ніж звичайні панелі.
Унікальні сонячні панелі можна встановити, наприклад, на плащах рятувальників — це можливість отримувати енергію без суттєвих фізичних навантажень. Технологію виробництва найлегших сонячних елементів розробили ще 6 років тому, втім вона була складна, адже супроводжувалася процесами осадження речовини у вакуумі. Команда Массачусетського інституту вдосконалила цей процес, щоб у майбутньому виготовляти такі панелі у масштабах комерційного виробництва.
Експерименти дозволили наблизитися до лабораторного виробництва найтонших сонячних елементів досить простим способом — за допомогою «електронних» фарб, які наносять через трафарет та штампи. Фарби та електроди пошарово накладають на підкладку завтовшки всього 3 мкм. Потім готову сонячну панель, шириною менше людської волосини, закріплюють на підкладці із синтетичної тканини.
На даний момент вчені не готові передавати розробку в комерційне виробництво — необхідно ще багато досліджень і роботи з поліпшення характеристик найтонших сонячних панелей.
Нагадаємо, що декілька днів тому саме вчені Массачусетського технологічного інституту встановили абсолютний світовий рекорд зі швидкості передачі даних з космосу на Землю. Обладнання TBIRD, розміром з «коробку для взуття», передало інформацію з космосу зі швидкістю 100 Гбіт/с. У той час як максимальна швидкість передачі даних Starlink становить 500 Мбіт/с.
Як пояснили фахівці, супутниковий інтернет Starlink для передачі даних зв’язується з наземною станцією по радіоканалу, а система TeraByte InfraRed Delivery (TBIRD) використовує для цього лазерний промінь. Завдяки вищій частоті лазерний промінь дозволяє передати більше даних за одиницю часу.