Підписуйтеся на наш телеграм канал!


У Twitter стався черговий збій через одного з розробників
6 березня увечері у Twitter стався збій. Внаслідок поломки у користувачів платформи перестала завантажуватися стрічка публікацій, а також виникли проблеми з відкриттям зовнішніх і внутрішніх посилань. Як виявилося, проблему спричинили дії лише одного інженера. За словами анонімного працівника Twitter, розробник вніс «погану зміну в конфігурацію», яка «по суті зламала API Twitter». Однак у спільноті соцмережі заговорили про системний характер останніх неполадок на платформі.
Несправності проявлялися по-різному: користувачі втратили можливість переходити за зовнішніми посиланнями, перестали завантажуватися зображення і стрічка публікацій, не працював професійний клієнт TweetDeck.
Адміністрація Twitter визнала проблему, хоча і сформулювала її причини незрозуміло: «Зараз деякі частини Twitter можуть працювати не так, як очікується. Ми внесли внутрішню зміну, яка мала дещо непередбачувані наслідки». СЕО компанії Ілон Маск висловився змістовніше: «Через незначні зміни API відбулися серйозні наслідки. Стек коду надзвичайно крихкий без вагомої на те причини. У підсумку знадобиться повне перероблення».
A small API change had massive ramifications. The code stack is extremely brittle for no good reason.
Will ultimately need a complete rewrite.
— Elon Musk (@elonmusk) March 6, 2023
Зауважимо, що лише цього року у соцмережі сталися щонайменше п’ять збоїв:
- 23 січня користувачі Twitter-застосунку на Android тимчасово втратили можливість завантажувати та публікувати нові твіти;
- 8 лютого користувачам у масовому порядку надсилали повідомлення, що вони «перевищили денний ліміт на публікацію твітів» і відключили можливість публікації;
- 15 лютого не завантажувалися твіти;
- 18 лютого переривалося завантаження стрічки публікацій;
- 1 березня стрічка не працювала взагалі.
Працівники компанії ставляться до ситуації, що склалася, з розумінням і стверджують, що проблеми сягають тих часів, коли Twitter ще не належав Ілону Маску. Розробники пояснюють: частина коду платформи застаріла, і система часом реагує навіть на незначні зміни.