Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У ЄС не бачать відмінностей між криптовалютами та азартними іграми
Після обвалу криптовалютного ринку у 2022 році члени виконавчої ради Європейського центрального банку (ЄЦБ) закликали посилити нагляд за галуззю в цілому. Зокрема, виконавчий директор Фабіо Панетта заявив, що інвестиції в криптовалюту можна прирівняти до азартних ігор. Чиновник наголосив, що цифрові активи не є економічно корисними. Він припустив, що після недавніх падінь курсів криптовалюти стали менш захищеними, а отже — «мають спекулятивний характер».
«Криптовалюти не виконують жодної суспільно чи економічно корисної функції. Вони рідко використовуються для платежів, не впливають на споживчий ринок чи інвестиції. Незабезпечені криптовалюти також не мають внутрішньої цінності. Це спекулятивні активи», — зазначив політик.
Панетта вважає, що під час розробки законодавчої бази для криптовалют у єврозоні слід брати до уваги референси з чинних законів ЄС про азартні ігри. Водночас він наголосив на тому, що криптовалюти часто використовують для відмивання грошей, фінансування тероризму та обходу санкцій.
Член виконавчої ради також закликав до необхідності впровадження цифрових валют центрального банку (CBDC), щоб протистояти впливу приватних криптоактивів. Раніше Панетта допускав, що цифрова валюта ЄЦБ може мати обмеження на транзакції для фізичних осіб.
Чиновник запропонував 3000 євро як ліміт збереження вартості та 1000 транзакцій як місячний ліміт на операції з цифровими активами. «Ми надамо доступ до платіжного засобу, який є відносно обмеженим, не буде жодних транзакційних витрат, тому що вам буде потрібен лише смартфон», — заявив Панетта.
Він підкреслив, що CBDC не призначений для заміни готівки: «Цифрове євро стане додатковим варіантом для роздрібних платежів, а не викликом для функціонування фінансової системи». Політик також вказав на обмеження в 50 євро за одну транзакцію, посилаючись на положення про боротьбу з відмиванням грошей.
Очікується, що у лютому 2023 року Європарламент має проголосувати за впровадження цифрового євро на території країн ЄС. А до вересня 2023 року ЄЦБ вирішить, чи варто переходити до етапу реалізації цифрової криптовалюти для єврозони.