Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Українські інженери розробили систему РЕБ, що ефективно захищає від російських «Ланцетів»
Українська компанія Piranha-Tech створила переносний глушник радіоелектронної боротьби Piranha — Armoured Vehicles Dome 360. Розробники пропонують використовувати пристрій для захисту танків від російських баражувальних боєприпасів «Ланцет».
Захиститися від дронів противника можна кількома способами — наприклад, антидроновими рушницями, однак екіпаж бронетехніки не може використовувати їх повноцінно. Щоб придушити дрон такою «гарматою», військовому необхідно визирнути назовні й тримати апарат у прицілі доти, доки той не приземлиться або не вилетить із зони ураження. На ходу це зробити практично неможливо.
Piranha-Tech пропонує портативну і компактну систему РЕБ, призначену спеціально для бронетехніки. Під час встановлення на транспортний засіб корпус обладнання ховається під бронею, а назовні стирчать лише невеликі антени.
Система РЕБ «глушить» не лише стандартні канали зв’язку, які використовуються для управління комерційними квадрокоптерами й FPV-дронами, а й перекриває частоти, на яких працюють «Ланцети» російських окупантів. Крім того, вона відключає супутникові навігаційні системи GPS, російську ГЛОНАСС, BeiDou і Galileo.
Технічні характеристики:
- потужність — від 150 до 250 Вт;
- радіус дії - 700 м, 360°;
- бойові завдання — придушення радіозв'язку і супутникової навігації БПЛА.
Однак існує й альтернативна думка щодо розробки Piranha-Tech. Військовий фахівець зі зв’язку, радіоелектронної боротьби та розвідки Сергій Бескрестнов, відомий під псевдонімом «Флеш», заявив, що портативна Piranha — Armoured Vehicles Dome 36 не захистить ЗСУ від російських «Ланцетів». За його словами, для цієї мети військові застосовують потужні повнорозмірні системи РЕБ «Буковель» виробництва Proximus.
Нагадаємо — українські розробники створили квадрокоптер Shoolika, який протистоїть російським РЕБ. Дрон може нести до 6−8 кг корисного навантаження. Літає Shoolika на відстань до 7 км та підіймається на висоту до 500 метрів. Головне озброєння дрона — кумулятивні заряди.