Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські інженери створять інноваційний штучний інтелект для американських бойових дронів
Пентагон оголосив про вибір семи компаній для розробки спеціального програмного забезпечення. Воно має забезпечити з'єднання та взаємодію між малими дронами, які США закуповують через програму Replicator.
Українські інженери приєднаються до цієї програми. Їхня робота буде зосереджена на створенні штучного інтелекту, який забезпечить ефективну взаємодію і координацію між тисячами безпілотних систем.
Так, Офіс інновацій Міністерства оборони США (DIU) оголосив про перемогу компаній у двох важливих проектах програмного забезпечення для цієї програми: ORIENT і ACT. Українські фахівці братимуть участь у створенні програм для забезпечення автономної співпраці дронів.
Програмне забезпечення ACT координуватиме тисячі безпілотних систем, таких як літаки, кораблі та наземні транспортні засоби, які будуть придбані через програму Replicator.
Прототипи вже розробляють компанії Anduril Industries, Swarm Aero та L3Harris.
Водночас проект ORIENT має на меті створення надійної системи командування та управління для цих систем.
Ці ініціативи є частиною більш широкої стратегії Пентагону, яка передбачає використання новітніх технологій для боротьби з загрозами з боку Китаю.
Планується, що до серпня 2025 року Пентагон отримає тисячі малих, дешевих дронів, здатних ефективно працювати у складі автономних мереж.