Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Українські розробники навчили наземного бойового ШІ-робота приймати команди за допомогою ультразвуку
Українська наземна роботизована платформа Gnome від виробника Temerland military отримає нові функції від іншого наземного робота — Laska, включаючи штучний інтелект, голосове управління та можливість отримувати команди за допомогою ультразвуку або закодованого звуку співу птахів. Про це повідомив розробник на своїй сторінці у Facebook 5 червня.
На платформі Gnome, крім дистанційного пульта управління, з’являться функція голосового управління та нейронна мережа для розпізнавання об'єктів. Дрон також отримає нову оптику: PC Raspberry та мобільний телефон. Наразі триває робота над передачею команд за допомогою ультразвуку або закодованого звуку співу птахів.
Платформа Gnome була представлена на виставці технологій безпеки Security 2.0 у жовтні минулого року. Відомо, що цей робот здатний непомітно доставляти військовим боєприпаси, спостерігати за противником на відстані до 5 кілометрів та евакуювати поранених з поля бою. Дрон також може приймати радіосигнал, посилювати його та передавати далі, виконуючи функцію ретранслятора.
Роботизована платформа Laska 2.0 є багатоцільовим засобом вогневої підтримки та розвідки рівня рота-батальйон для охорони периметра та кордонів. Платформу можна оснастити будь-якими видами зброї. Вона має функції автономного руху та виконання завдань. Два бортові комп’ютери NVIDIA Jetson дозволяють платформі слідкувати за дорогою та обробляти об'єкти та перешкоди за допомогою нейромережі, а два програмовані контролери PLC відповідають за рух платформи та управління туреллю.
Робот може автономно переслідувати рухомий об'єкт, патрулювати ділянку по периметру, рухатися з точки в точку та самостійно повертатися «додому» при втраті каналу управління. Управляти платформою можна як локально, так і віддалено на відстані 1−2 кілометри. Візуалізація при управлінні відбувається через smart glass, смартфон, планшет або ПК.