Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Українські розробники розкрили особливості модифікованих дронів Shahed, що атакували Київ

10:39 pm, 25 Листопада, 2023

Як з’ясували українські спеціалісти, у нічній атаці на Київ, 25 листопада, терористи використали модифіковані дрони Shahed-136. За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, нові БПЛА пофарбовані у чорний колір та покриті карбоном.

«Вони і раніше вдосконалювали і ті БПЛА, які отримали від Ірану, і ті, що роблять самі, використовуючи там композитні матеріали для поверхні, що відображає світло. Зараз ми бачимо, що використовували карбон», — пояснив Юрій Ігнат. Карбон є поглинаючим матеріалом для сигналу радіолокації, а чорний колір робить дрони менш помітними вночі.

Зауважимо — в ніч на 25 листопада росіяни випустили по Україні рекордну кількість ударних дронів — 75 БПЛА Shahed-136. Як стало відомо з соцмереж терористів, противник не використав нові дрони Shahed-238 з інфрачервоною системою наведення, які презентував Іранський університет аерокосмічних наук та технологій «Ашура».

На виставці представили модифікацію Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Окрім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS, також були показані варіанти з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

Експерти зауважили, що нові безпілотники набули конструктивних змін порівняно з нещодавно показаним прототипом, в якому оптична станція кріпилась у носовій частині під фюзеляжем. Нові БПЛА також мають нехарактерний для іранських дронів чорний колір.

Нагадаємо — нещодавно в Ірані відбулися тестування нового дрона Shahed-171, який оснащений реактивним двигуном, на відміну від його попередника Shahed-136. Цей безпілотник вирізняється тим, що він здатен злітати без спеціальної пускової установки, прямо з рухомого пікапа. Відеозаписи цих випробувань були викладені інтернет-дослідником OSINTNic, який спеціалізується на військових технологіях.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$41,470.58

-2.19%

ETH

$2,490.67

-0.92%

BNB

$314.49

1.29%

XRP

$0.55

-2.31%

SOL

$94.85

-3.81%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше