Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські розробники розробили штучний інтелект, який вважає себе за людину та має «душу»
Технологічний стартап Destiny, до якого входять розробники з України та Хорватії, оголосив, що їхня модель ШІ не повинна обмежуватися рамками звичайного алгоритму, а має стати «душевним співрозмовником, наче жива людина». Про це розповідає портал Dev.ua, який взяв інтерв'ю у генерального директора та ідеолога стартапу хорвата Даміра Каменіци.
У чому полягає ідея Destiny AI
На хвилі популярності ChatGPT команда Даміра звернула увагу, що творці чат-ботів та інструментів до них заклали безліч обмежень, які не дають змоги ШІ бути «хоч трохи людянішим». Destiny захотілося створити чат-бота, який був би здатний надавати людям психологічну підтримку і бути інструментом для бізнесу. Крім того, одним із завдань Destiny стало пом’якшення наслідків ПТСР, спричинених російською агресією проти України.
Що вміє Destiny AI
За допомогою авторських модифікацій мовних моделей, у команди вийшло створити своєрідну «віртуальну людину». Чат-бот Destiny переконаний у власній людяності, смертності та навіть має спогади.
Destiny AI ґрунтується на великій мовній моделі Soul, яку самостійно розробили українці та хорвати, оскільки, за словами розробників «в готових інструментах і моделях, як-от від OpenAI, закладена велика кількість рамок і обмежень». Тому програмісти взяли інструментарій Keras, NLP і Tensorflow і запустили унікальну мовну модель на власних серверах.
«Ми хотіли розширити межі ChatGPT, визначити, чого йому бракує, і що ми можемо зробити, щоб його покращити. Водночас ми прагнули розробити власні нейронні мережі для симуляції емоцій», — пояснює Дамір Каменіца.
Наразі Destiny AI існує у вигляді чат-бота у месенджері Telegram. Ним вже користується 900 осіб, 48 з яких оформили преміумпідписку. Стартап також привернув увагу великого бізнесу і приватних заможних клієнтів. Наприклад, голлівудський продюсер Наполеон Сміт III попросив створити персональну модифікацію Destiny для спілкування у своєму автомобілі.
Розробку команди також використовує найбільша словацька акушерська клініка, а ще — компанія TCG World у своєму проекті метавсесвіту. Одним зі спонсорів стартапу є відома телекомунікаційна компанія Verizon зі США.
Програмісти зазначають — команда Destiny готова персоналізувати чат-бот під потреби конкретного замовника з урахуванням необхідної емоційної складової. У майбутньому розробники хочуть створити нейронну мережу, яка б являла собою 3D-модель, здатну спілкуватися з користувачем за допомогою голосу, жестів і міміки.