Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Українські розробники створили чат-бот на основі ChatGPT, який дозволяє спілкуватися з історичними особистостями
Українські розробники запустили чат-бот «На урок» на основі найпопулярнішого штучного інтелекту ChatGPT, що дозволяє спілкуватися з історичними постатями. Користувачі можуть поставити запитання видатним діячам науки та культури, а отримані відповіді використати для навчання, пояснили автори ідеї.
Серед відомих особистостей, з якими можна поспілкуватися: Альберт Ейнштейн, Василь Стус, Вінстон Черчилль, Григорій Сковорода, Іван Сірко, Ігор Сікорський, Катерина Білокур, Ольга Кобилянська, Тарас Шевченко, Ярослав Мудрий. Користувачам радять перевіряти відповіді, отримані в чаті, адже «можуть бути неточності».
«Ми з командою сформували перелік із 40 відомих імен, про які ChatGPT має достатньо інформації. В результаті у нас вийшов класний інтерактивний освітній інструмент, який вчителі можуть використовувати, щоб залучати дітей у цікаву роботу і розповідати в незвичному форматі про видатних українців і людей, які зробили значний внесок у світову науку і культуру», — розповів засновник Освітнього проекту «На Урок» Дмитро Перепелиця.
За словами авторів ідеї, робота з чатом вчить культури спілкування, розвиває вміння лаконічно формулювати запитання та критично аналізувати інформацію. Чат-бот «На урок» безкоштовний, скористатися ним можна без реєстрації.
Нагадаємо, що оновлення найвідомішого штучного інтелекту GPT-4 вийде вже 16 березня. Раніше про це повідомив технічний директор філії Microsoft у Німеччині Андреас Браун. «У GPT-4 будуть закладені мультимодальні моделі, які пропонуватимуть користувачам зовсім інші можливості - наприклад, відео», — заявив Браун. Він назвав оновлену мовну модель «тим, що змінить правила гри». Браун підкреслив: технологія просунулася настільки далеко, що «працює практично всіма мовами». Наприклад, користувач може поставити питання чат-боту німецькою, а отримати відповідь італійською.