Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Українські розробники створили оптоволоконні модулі Шовкопряд для всіх типів бойових дронів
В Україні створили оптоволоконні модулі «Шовкопряд», які можна встановлювати на повітряні, наземні та морські дрони. Це дозволяє безпілотникам залишатися непомітними для засобів радіоелектронної боротьби противника, оскільки керування відбувається через дротовий зв’язок, а не через радіосигнал, пише Мілітарний.
Сили безпілотних систем вже тестують нову технологію. FPV-дрони, оснащені модулем «Шовкопряд», зберігають маневреність і можуть долати понад 20 км. Для дронів-камікадзе передбачено два типи котушок: один із інтегрованою бойовою частиною, інший — із вбудованим акумулятором. Оператори відзначають, що різниця між традиційними радіокерованими дронами та моделями з «Шовкопрядом» практично відсутня.
Розвиток цієї технології триває. На початку 2025 року стало відомо, що виробництво оптоволоконних дронів подешевшало, що може ще більше здешевити їхнє використання українськими військовими. В Україні вже працюють заводи, які намотують готове оптоволокно на котушки, що важливо для надійності та мінімізації ризику обриву кабелю під час польоту.
Українські військові активно використовують такі дрони на фронті. Наприклад, 22 лютого FPV-дрони 414-ї окремої бригади безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» знищили російську бронетехніку в ангарі на дистанції понад 20 км, використовуючи саме оптоволоконне управління.
Масштабування технології «Шовкопряд» дозволить значно підвищити ефективність українських безпілотних сил, адже дрони з дротовим управлінням стають серйозною загрозою для ворога, залишаючись стійкими до засобів РЕБ.