Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські розробники суттєво вдосконалили один із найефективніших вітчизняних ударних БПЛА
Один із найкращих розвідувальних українських безпілотників «Лелека» постійно модернізується — його оснащують системами з використанням нестандартних частот для кращої боротьби з ворожими РЕБ. А проте, російські окупанти постійно шукають способи його виявити та збити. Про це в інтерв'ю агентству УНІАН розповів співробітник Центру підготовки пілотів із позивним «Орфей».
Військовий розповів: дрон Leleka LR (long range — довга дистанція), як і будь-яка безпілотна система в умовах війни, потребує покращень. Нова версія дрона зібрана за стандартами НАТО поза межами України й отримала поліпшену систему захисту від придушення. Такі технології застосовуються на винищувачах (SRP-антени) і використовують нестандартні частоти, які раніше в Україні не застосовувалися.
«Якщо постійно використовувати нестандартні канали зв’язку, якщо їх постійно змінювати, якщо постійно модифікувати техніку, ворогу буде складніше їй протидіяти», — пояснює «Орфей». — «Суть нинішньої війни така: кожен постійно намагається здивувати, зробити якусь несподіванку, щоб перебудувати свою систему радіоелектронної розвідки».
БПЛА Leleka LR розробили, виходячи із запиту української артилерії. Наші захисники мали потребу у дроні, що здатний літати довго, на далекі відстані й при цьому зберігати стабільний зв’язок. На цей час дрон здатен перебувати у повітрі до 4-х годин, дальність каналу зв’язку у БПЛА — до 90 км у режимі реального часу.
На борту БПЛА встановлено модуль із 25-кратним оптичним зумом і 4-кратний цифровий зум. Також є цифрові алгоритми обробки відео, а оператор має змогу стежити за статичними об'єктами, а борт самостійно утримуватиме об'єкт у центрі кадру — це зручно для коригування артилерії.
Відмінною особливістю Leleka LR є швидка і зручна посадка та час підготовки повторного пуску. Менш ніж за 5 хвилин БПЛА вже перебуває в повітрі. Робоча висота дрона становить 1200−1700 м, однак він може підійматися і до 3000 м.