Підписуйтеся на наш телеграм канал!
![](https://noworries.news/wp-content/uploads/2024/07/telegram_1021x580-315x200.jpg.webp)
Українські Telegram-канали, що використовували сервіси російських ботів, піддалися масовому злому
Російські хакери зламали українські Telegram-канали, які використовували російський сервіс автоматизації публікації постів FleepBot. Як наслідок — на каналах з’явилися повідомлення з закликами до капітуляції України. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України надала рекомендації для уникнення таких ситуацій у майбутньому.
21 липня були зафіксовані масові публікації провокаційних повідомлень у відомих українських Telegram-каналах, що використовували FleepBot. Хакери зламали сервіс, який належить російській компанії, і почали публікувати повідомлення від імені власників каналів. Держспецзв’язок радить видалити FleepBot з адмінів каналів та уникати використання програмного забезпечення країни-агресора, ретельно перевіряючи його походження перед застосуванням.
Каналам рекомендується звертатися до Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA у разі подібних інцидентів. Водночас FleepBot визнав факт хакерської атаки й запевнив, що працює над розв’язуванням проблеми та приймає необхідні заходи для запобігання подібним інцидентам у майбутньому. Публікація постів на всіх каналах наразі призупинена.
Нагадаємо — 21 липня в українських Telegram-каналах з’явилися заклики до капітуляції та звинувачення президента Зеленського у смерті українців. Також у цих повідомленнях згадували фейкову інформацію про Олену Зеленську та її «авто Bugatti».
Також раніше стало відомо, що хакери намагалися вразити комп’ютери військових шкідливим програмним забезпеченням. Атаку проводили через месенджер Signal. Кіберзловмисники, видаючи себе за колегу військового, надсилали XLS-документ під виглядом звіту та проханням допомогти з його формуванням. Цей документ містив шкідливий код, який після відкриття завантажував і запускав на комп’ютері жертви шкідливу програму COOKBOX. За даними CERT-UA, дана активність експлуатується щонайменше з осені 2023 року.