Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Український розробник створив радіокеровану платформу для евакуації поранених бійців ЗСУ
Згідно з даними Промислового порталу, один із батальйонів 125-ої окремої бригади територіальної оборони розпочав випробування радіокерованої платформи для евакуації поранених. Пристрій розробив розробник зі Слов’янська, який раніше виготовляв радіокеровані дитячі іграшки.
«Ноші, коли навколо все вибухає, швидко не понесеш. Середня швидкість — 2 кілометри за годину. І коли ми вже поверталися назад, росіяни стали крити нас ще активніше. Не знаю як, але ми звідти вибралися, ніхто, на щастя, не постраждав, але евакуація зайняла аж дві години», — розповів медик Сергій «Клим», із новою платформою доставка поранених відбуватиметься значно швидше та легше.
Окрім евакуації, радіокеровану платформу використовуватимуть для доставки боєприпасів та провізії. Пристрій може витримати до 150 кг, сигнал від пульта керування розповсюджується на 100 метрів.
Як розповіли військові, вони вже розробили тактику пересування з пораненим на платформі: одна людина йде на 50 метрів попереду, оператор на 50 метрів позаду, а між ними буде їхати платформа з постраждалим.
Щодо вартості та термінів виготовлення — на одну платформу за 70 000 гривень необхідно 2 тижні роботи.
Нагадаємо — студенти Донецького національного технічного університету створили модуль для пошуку мін і вибухонебезпечних предметів, який є набагато доступнішим і дешевшим за аналоги, представлені на ринку. Техніка для розмінування, яку молоді винахідники презентували на форумі для розробників YEP Hardware Engineering Hackathon, — це модульна платформа з металодетектором підвищеної чутливості, камерою та блоком позиціювання. Її можна встановити на гусеничну та колісну техніку і навіть на БПЛА.