Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Український розробник створив універсального бойового робота, який може замінити військових на полі бою
Студент Вінницького національного технічного університету Михайло Бондарчук розробив наземну дистанційно керовану платформу Escadron, яка може допомогти військовим на полі бою. Його проект переміг у фіналі VIII сезону Вінницької стартап-школи у номінації «Найкраща ідея стартапу» та отримав 30 тис. грн на подальший розвиток.
Завдяки особливостям конструкції техніка має багато варіантів застосування у сфері оборони — робот фактично замінює військових і створює можливості для ефективнішого виконання бойових завдань, каже сам розробник. За наявності потрібного фінансування — а це сума в $ 39 тис. — команда з 7 осіб зможе виготовляти щонайменше 30 екземплярів Escadron на місяць.
Зараз робот проходить випробування, а розробники коригують механізм амортизації. У планах — розробити знімну бойову турель, оснащену ПКТ 7.62 і станцію управління.
За інформацією на сайті ВНТУ, Escadron — це універсальна дистанційно керована платформа на гусеничному шасі, яка здатна виконувати весь функціонал, покладений на захисників Сил оборони, не наражаючи їх самих на пряму небезпеку. Наявність автопілота на базі контролера Pixhaw дає платформі можливість в автономному режимі без оператора слідувати за визначеним маршрутом. Escadron також можна обладнати під виконання конкретних завдань, наприклад встановити бойову турель або георадар для виявлення вибухонебезпечних предметів.
Юний розробник додає: Escadron стане у пригоді військовим для транспортування вантажів, боєприпасів, для транспортування поранених з поля бою й для розмінування території. Техніка може знищувати противника в ролі наземного дрона-камікадзе, служити дистанційним пунктом спостереження або ретранслятором для інших безпілотників.
Технічні характеристики робота Escadron:
- дальність управління — до 3 км;
- дистанція на одному заряді - до 30 км;
- вага — 130 кг;
- вага корисного навантаження — до 200 кг;
- максимальна швидкість — до 25 км/год;
- автономність роботи у режимі стеження — 21 день.
Повноцінна збірка одного Escadron складається з 320 елементів — це 72 деталі, вирізані лазером, 32 механічні елементи, 28 токарних деталей, 24 компоненти електроніки й 164 дрібніших запчастин.