Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Український технологічний стартап розробив інноваційний тепловізор для системи наведення Стугна-П
Українська компанія Archer виготовила партію тепловізійних прицілів AT-300 для протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П». Приціли вже були відправлені на фронт для використання українськими військовими. За словами представників компанії, AT-300 вже добре зарекомендував себе у бою проти ворожої техніки, інформує Мілітарний.
Тепловізійні камери AT-300 призначені для забезпечення можливості ведення вогню вночі або в умовах поганої видимості - при густому тумані чи задимленості. Вони є додатковою приставкою до приладу наведення комплексу «Стугна-П», що дозволяє ефективно знищувати бронетехніку, доти, гелікоптери та інші цілі на відстані до 5 тисяч метрів.
Комплекс, розроблений київським КБ «Луч», комплектується ракетами калібрів 130 мм і 152 мм з різними бойовими частинами, включно з кумулятивними та уламково-фугасними. Раніше на «Стугна-П» встановлювали турецькі тепловізійні приціли Eye-Lr S від компанії Aselsan.
Завдяки такому обладнанню, Збройні сили України продовжують ефективно знищувати техніку російських окупантів, використовуючи цей високотехнологічний протитанковий комплекс, який може керуватися дистанційно з укриття.
Нагадаємо — торік у вересні українські військові почали використовувати модернізовану версію протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П» — «Скіф-М». Як розповів представник конструкторського бюро «Луч», для «Скіф-М» полегшили триногу, поставили нові пристрої повороту, підйому та потужніше живлення. Також модернізовано дистанційне управління ПТРК та ракетою.
«Новий ПТРК може застосовувати всю номенклатуру ракет РК-2, які використовуються „Стугною“ — 130-мм ракети з дальністю поразки в 5000 метрів і тандемною бойовою частиною, здатною пробити до 800-мм гомогенної броні, а також їх потужніша 152-мм версія, здатна пробити до 1100 мм броні та динамічний захист», — наголосили розробники.