Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Український технологічний стартап створив інноваційну систему стеження для ЗСУ, що виявляє «Шахеди» на значних відстанях

6:46 pm, 28 Грудня, 2023

Компанія Compass Engineering розробила інноваційне технологічне рішення «ЗІР Про» для ЗСУ. Сили оборони використовуватимуть технологію для цілодобового дистанційного спостереження, контролю та охорони місцевості. Про це йдеться на сайті виробника.

Комплекс забезпечує перевагу перед ворожими системами спостереження. «ЗIР Про» використовує технології нейромереж і штучного інтелекту для виявлення ворогів і може розширювати свій потенціал завдяки модульності. Система також може використовуватися для цілевказівки повітряних, надводних і наземних цілей.

Крім того, комплекс оснащений оптичним сенсором і тепловізійною камерою останнього покоління для спостереження в несприятливих погодних умовах. Одним з останніх досягнень компанії стало виявлення безпілотників Shahed на відстані 7 кілометрів у складних погодних умовах.

Комплектація «ЗIР Про» складається з:

  • округлої камери видимого спектра з 50-кратним зумом;
  • далекоміра;
  • невеликого лазерного підсвічування;
  • округлої камери інфрачервоного спектра з сучасними детекторами (тепловізор).

Нагадаємо — нещодавно українські військові отримали на озброєння французькі штурмові гвинтівки FAMAS Felin. Гвинтівки FAMAS використовувалися в різних операціях, включаючи «Бурю в пустелі» 1991 року та миротворчі операції середини-кінця 1990-х. FAMAS у всіх модифікаціях має конфігурацію буллпап — магазин і патронник розташовані за спусковим гачком та пістолетною рукояткою управління вогнем.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$56,874.19

10.31%

ETH

$3,255.44

5.41%

BNB

$395.51

-0.45%

XRP

$0.56

4.61%

SOL

$109.33

6.25%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше