Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українським хакерам вдалось атакувати понад 600 російських об'єктів за рік
Хакери ІТ-армії України повідомили про власні успіхи у кібервійні з росією. Українцям вдалось атакувати понад 600 російських об'єктів за 14 місяців.
Представники спільноти українських IT-спеціалістів розповіли детальніше про алгоритми вибору цілей для атак на своєму Telegram-каналі:
- Аналіз цілей за пріоритетами. Оцінка захисту.
- У робочі дні - атака бізнес/державних установ, у вихідні - розважальних. Врахування економічного та соціального ефекту.
- Атака нових об'єктів або попередніх, якщо залишаються вразливості.
- Найкращий час для атаки — коли ціль має найбільший попит.
- Атака 24/7. Навіть невеликий ефект краще, ніж нічого.
«За 14 місяців ми атакували 600+ цілей. Дякуємо за ваш внесок у спільну справу», — написали хактивісти. IT-армія України — спільнота українських IT-спеціалістів, створена наприкінці лютого 2022 року для нейтралізації ворога в інформаційному та кіберпросторі. Спільноту хактивістів заснував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Серед основних цілей атак: сайти держустанов, університетів, банківських систем, відомств, регіональних ЗМІ, воєнторгів, CRM-систем.
Представники української ІТ-армії наголошують: DDoS-атаки може підтримувати кожен, скориставшись простими інструментами. Достатньо встановити спеціальне ПЗ від ІТ-армії України та брати участь у «зачистці» інтернету від ресурсів окупантів.
Одна з нещодавніх успішних операцій ІТ-армії України — злам сайтів російського оборонного концерну «Калашников». Завдяки масштабній DDoS-атаці, інтернет-ресурси головного постачальника зброї для армії російських окупантів наприкінці квітня були недоступними в жодній країні світу, навіть у росії.