Підписуйтеся на наш телеграм канал!
В MIT розробили унікальний спосіб 3D-друку з рідкого металу
Фахівці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили новий метод адитивного виробництва для друку об'ємних деталей із рідкого металу під назвою liquid metal printing (LMP). Виробництво деталей відбувається за допомогою струменя розплавленого алюмінію, спрямованого за заданою траекторією на шар крихітних скляних кульок (100 мікрон), де формується готова 3D-структура. Таким чином, металеві вироби створюються за кілька хвилин.
Інженери MIT створили установку, здатну плавити алюміній і утримувати його в рідкому стані для створення потрібної деталі. Метал подається крізь сопло на високій швидкості та температурі (700°C), а алюміній був обраний розробниками, тому що широко використовується в будівництві та легко переробляється.
Під час друку сопло занурене в порошок зі скляних кульок і неможливо безпосередньо спостерігати за процесом створення виробів. Для контролю процесу друку дослідники створили комп’ютерну модель. Модель визначає обсяг розплавленого металу, що подається через сопло на кожному етапі друку.
Творці технології LMP помітили, що їхній метод у 10 разів швидший за аналогічні технології 3D-друку. Однак у технології є недолік. Через надшвидке виробництво у створеної установки низька роздільна здатність друку деталей. На думку авторів, нова технологія підійде для виготовлення великих компонентів у галузях, де деталізація зазвичай невисока, наприклад, в архітектурі, будівництві або промисловому дизайні. Розробники продемонстрували роботу установки, створивши алюмінієві каркаси для столів і стільців.