Підписуйтеся на наш телеграм канал!

В Японії вчені розробили міцний та самовідновлювальний пластик

9:35 pm, 5 Листопада, 2023

Вчені Токійського університету створили міцніший самовідновлюваний пластик. Новий пластик здатний розчинятися в морській воді, перетворюючись на харчування для планктону. Розробка може охопити безліч сфер застосування: від будівництва до машинобудування і навіть легкої промисловості. А одяг на основі нового пластику здатен змінювати форму під праскою або парогенератором, відкриваючи простір для фантазії.

За основу нового різновиду пластику вчені взяли епоксидну смолу вітример. Вітримери — це відносно новий клас пластмас, твердих і міцних за низьких температур, але також здатних багаторазово змінювати форму за високих температур (як термопласти, що використовуються для виготовлення пластикових пляшок). Однак, як правило, вони крихкі і не можуть розтягуватися без пошкодження. Додавши до вітримерів молекулу політаксану, фахівці змогли створити помітно кращий варіант пластику, який вони назвали VPR (vitrimer incorporated with polyrotaxane).

via GIPHY

Самовідновлення пластику VPR також має хороші перспективи, наприклад, у дорожньому та інфраструктурному будівництві. Теплова гармата з нагріванням до 150 °C допомагає пластику зарощувати тріщини і подряпини. Полімери стали додавати в дорожнє полотно для поліпшення безлічі його властивостей від зчеплення до міцності, а VPR зможе допомогти з вирішенням ще однієї - швидкого і якісного ремонту.

Вчені, які створили новий пластик, почали переговори з виробниками, яких може зацікавити новий винахід.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$66,361.01

-0.27%

ETH

$3,458.02

0.20%

BNB

$601.24

0.52%

XRP

$0.47

-1.50%

SOL

$143.24

-2.86%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше