Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені дослідили, що інтернет може бути корисним для літніх людей
Науковці з Нью-Йоркського університету виявили закономірність між використанням інтернету літніми людьми та розвитком старечої деменції. Для цього протягом восьми років вони спостерігали за групою з понад 18 тис. осіб віком від 50 до 65 років. Двічі на рік когнітивні здібності учасників експерименту піддавалися перевірці, також вчені збирали статистику користування інтернетом.
За підсумками дослідження деменцію констатували у 4,7% випробовуваних, однак дослідники зауважили важливу деталь — виникнення когнітивного регресу чітко корелювалося з частотою використання інтернету літніми людьми. Ті, хто регулярно користувався мережею, мали на 50% менше ризиків дістати деменцію, ніж ті, хто взагалі не практикував дозвілля з комп’ютером.
Однак, і тут існує своя особливість — йдеться про тривалість роботи в інтернеті - оптимально від 6 хвилин до 2 годин на день. Ті ж літні люди, хто проводив час в інтернеті понад 6 годин на добу, навпаки, ризикували отримати деменцію значно швидше.
Вчені визнають, що поки не здатні логічно пояснити такий феномен. Вони підкреслюють: робота в інтернеті може бути вельми різноманітною — наприклад, вона може стимулювати різні відділи мозку людини й тим самим відтерміновувати їхню деградацію. Тож, найімовірніше, справа не в самому інтернеті, а у контенті, який споживає людина. Дослідники вивчають питання і планують знайти альтернативу для ширшого впливу на проблему.
Нагадаємо — американські науковці дослідили, яка ключова подія назавжди змінила людський мозок та дозволила суспільству еволюціонувати від найближчого «родича"-примата. Вся суть виявилася у властивостях людського ДНК.