Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені дослідили, у яких ділянках космосу можуть зароджуватися планети, придатні для життя
Нові дослідження астрономів Гайдельберзького університету свідчать: у легких космічних зірок досить часто компаньйонами є планети, схожі на Землю. Висновки ґрунтуються на даних міжнародного проекту CARMENES, у рамках якого команда вчених проаналізувала швидкості обертання 15 обраних червоних карликів із каталогу понад 2200 зірок та виявила чотири нових екзопланети, визначивши їхні основні характеристики.
З’ясувалося, що зірки з масою менше однієї шостої від маси Сонця у середньому мають близько двох планет із масою до трьох земних. Деякі з нових об'єктів за масою дуже близькі до Землі — від 1,03 до 1,52 земної маси, хоча їхні орбіти дуже компактні: рік на такій планеті триває від 1,4 до 5,5 діб. Найбільша з виявлених планет важить у 14 разів більше за Землю та обертається навколо своєї зірки за 3,3 року.
Астрономи підкреслюють: чим менша маса зірки, тим частіше навколо неї зустрічаються невеликі кам’янисті планети, а от масивніші — трапляються рідко. Вважається, що низькомасивні зірки — так звані М-карлики — є найпоширенішими у Чумацькому Шляху, а їхня стабільність і сталість випромінювання упродовж мільярдів років створюють умови для потенційної появи життя.
За словами професора Андреаса Кірренбаха з Гайдельберзького університету, хоча серед близько 5 тисяч відомих екзопланет ще не знайдено ідеального «двійника» Землі, деякі з нещодавно відкритих світів мають дуже подібну масу, розміри й температуру поверхні. Це робить М-карлики та їхні планетні системи перспективними цілями для пошуків потенційно придатних для життя екзопланет у нашому космічному сусідстві.
У дослідженні, опублікованому в журналі Astronomy & Astrophysics, взяли участь вчені з Німеччини, Болгарії, Індії, Норвегії, Іспанії та США.