Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені довели, що внутрішнє ядро Місяця залізне
Нове дослідження підтвердило, що внутрішнє ядро Місяця є твердим і має щільність, близьку до залізної. Це відкриття допоможе уточнити історію Місяця і, відповідно, всієї Сонячної системи.
Група астрономів під керівництвом Артура Брія з Французького національного центру наукових досліджень змоделювала структуру Місяця на основі даних космічних місій і лазерних вимірювань. Результати показали, що у Місяця є рідке зовнішнє ядро радіусом 362 км і тверде внутрішнє ядро радіусом 258 км, що складає близько 15% загального радіусу супутника. Його щільність становить 7822 кг/м³ — майже ідентична до щільності заліза.
Ці висновки підтверджують результати досліджень NASA, проведених у 2011 році. Тоді за допомогою сейсмологічного аналізу даних місії «Аполлон» також було виявлено твердий центр Місяця з аналогічними параметрами.
Дослідники також підтвердили процес активного перевертання мантії — коли важчі елементи опускаються до ядра, а легші піднімаються до поверхні. Цей механізм пояснює наявність певних хімічних елементів у місячних вулканічних породах і допомагає реконструювати ранню історію супутника.
Ці дані також важливі для розуміння еволюції місячного магнітного поля, яке існувало мільярди років тому, але поступово зникло. Магнітне поле формується завдяки конвекційним рухам у ядрі, тому склад і структура внутрішніх шарів Місяця можуть пояснити причини його згасання.
Майбутні місії на Місяць, які включатимуть сейсмічні дослідження, можуть остаточно підтвердити ці висновки, відкривши нові подробиці про геологічну історію супутника Землі.