Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені довели, що Земля могла уникнути падіння астероїда 66 мільйонів років тому
Нові наукові дані свідчать, що динозаври не були приречені на вимирання до падіння астероїда 66 мільйонів років тому. Попередні уявлення про поступове зменшення їхньої чисельності перед катастрофою можуть бути результатом похибок у викопному літописі. Аналіз близько 8 тисяч скам’янілостей, датованих пізнім крейдовим періодом, показав, що реального екологічного занепаду динозаврів напередодні падіння астероїда не було.
Дослідження фокусувалося на чотирьох основних родинах динозаврів: анкілозаври, цератопсиди, гадрозаври й тиранозаври. Зниження кількості знахідок скам’янілостей в останні мільйони років перед масовим вимиранням може пояснюватися несприятливими умовами для фосилізації, а не дійсним скороченням популяцій. Відступ внутрішнього морського шляху та підняття Скелястих гір могли порушити формування викопних залишків.
Палеонтологи припускають, що без астероїдної катастрофи динозаври могли б продовжити існування поруч із іншими групами тварин, зокрема з птахами, які є їхніми нащадками. Це ставить під питання загальноприйняту ідею про неминучість їхнього вимирання та змінює уявлення про еволюційну конкуренцію між динозаврами і ссавцями.
Проте співіснування людей і динозаврів навряд чи було б можливим. За словами експертів, сучасна цивілізація не здатна ефективно співіснувати навіть із великими хижаками на кшталт вовків чи ведмедів. А гігантські хижаки, як-от тиранозаври, були б значно небезпечнішими та потребували б значно більше простору, ніж здатне надати людське суспільство.
Крім того, екосистеми мезозою суттєво відрізнялися від сучасних: відсутність трав, інші атмосферні умови та географічне розташування континентів могли зробити нинішнє середовище непридатним для виживання давніх рептилій. Тож навіть без астероїда динозаври, ймовірно, не змогли б адаптуватися до сьогоднішнього світу.