Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені NASA назвали найбільшу небезпеку для астронавтів на Місяці

5:21 pm, 16 Квітня, 2024

Фахівці NASA виявили, що одним із найбільших викликів для астронавтів під час місій на Місяці є місячний пил. Цей крихітний, але небезпечний компонент місячного рельєфу може становити серйозну загрозу для здоров’я науковців та обладнання.

Відповіддю на цю проблему стала розробка спеціальної електричної «мітли», що допомагає ефективно боротися з небезпекою. lectrodynamic Dust Shield (EDS) працює, створюючи електричне поле, здатне відштовхувати пил від обладнання та скафандрів.

Ця система використовує низку електродів для генерації хвильового електричного поля, що ефективно «підмітає» частинки пилу, гарантуючи чистоту і безпеку обладнання та астронавтів.

Місячний пил утворився внаслідок мільйонів років метеоритних бомбардувань, що розбивали місцевий ґрунт на дрібніші частинки. На відміну від Землі, де пил може вивітрюватися або розмиватися водою, на Місяці він залишається сухим і гострим, завдяки чому має властивості, схожі на абразивні. Ці мікроскопічні гострі кристали можуть пошкоджувати скафандри астронавтів, проникати всередину і навіть ушкоджувати життєво важливі системи місячних баз.

Технологія була випробувана не тільки в лабораторних умовах, але й у реальних умовах на Міжнародній космічній станції, а також під час місячних місій. Вона виявилася настільки ефективною, що планується її використання під час майбутніх висадок на Місяць в рамках програми Artemis, яка передбачає повернення астронавтів на Місяць у цьому десятилітті.

Нагадаємо — у січні дослідники виявили на поверхні Місяця камені з незвичайними властивостями. Вони мають унікальні хімічні та мінералогічні характеристики, які не спостерігалися раніше. Науковці припускають, що ці камені можуть бути результатом унікальних геологічних процесів, які відбувалися на Місяці мільярди років тому.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$68,560.06

-0.01%

ETH

$3,837.84

-0.16%

BNB

$602.11

0.20%

XRP

$0.52

-0.70%

SOL

$168.11

0.17%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше