Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені NASA запустили космічну місію, що досліджуватиме унікальні радіохвилі на Сонці
Космічний апарат CURIE має вивчити загадкові радіохвилі, що виходять від Сонця. Ця місія може розкрити нові подробиці про сонячні спалахи та корональні викиди маси.
Астрономи вперше виявили загадкові сонячні радіохвилі кілька десятиліть тому. Через роки з’ясувалося, що ці радіохвилі виходять від сонячних спалахів і корональних викидів маси, тобто гігантських вивержень плазми. Однак досі невідомо, де саме всередині корональних викидів маси виникають ці радіохвилі. Космічний апарат NASA під назвою CURIE буде запущено 9 липня для розкриття цього секрету.
Місія CURIE складається з двох невеликих супутників, які розділяться в космосі та будуть обертатися навколо Землі на відстані кількох кілометрів один від одного. Це дозволить приладам апаратів вимірювати крихітні відмінності в часі приходу радіохвиль, що дозволить точно визначати їхнє походження.
CURIE використовуватиме метод низькочастотної радіоінтерферометрії, який раніше ніколи не застосовували в космосі. Місія вимірюватиме радіохвилі в діапазоні від 0,1 до 19 МГц, які блокуються верхніми шарами атмосфери Землі, тому дослідження можна проводити лише в космосі.
CURIE буде доставлено на висоту 576 км над поверхнею Землі, що дозволить його приладам отримати чітке уявлення про сонячні радіохвилі. Після виходу на орбіту, апарат встановить зв’язок із наземними станціями, перш ніж розділитися на два супутники. Коли супутники займуть потрібне положення на орбіті, вони розгорнуть свої антени і почнуть збирати дані.
Нагадаємо — дослідники виявили, що рідкісні спалахи на Сонці можуть серйозно пошкодити озоновий шар Землі та підвищити рівень ультрафіолетової радіації. Ці події відбуваються приблизно раз на тисячу років і можуть мати значний вплив на наше життя.