Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені навчили молекули ДНК відтворювати 16 мільйонів кольорів
Дослідники з Віденського університету зв’язали невеликі нитки ДНК з крихітними світловипромінювальними молекулами, які світяться червоним, зеленим та синім кольором. Приклеївши їх до більшої нитки ДНК, вони змогли керувати кольором випромінювання. Змішуючи різні кількості червоного, зеленого і синього кольорів, науковці змінили стабільність структур ДНК, щоб отримати різні відтінки. Таким чином, було отримано колірну палітру з 16 мільйонів відтінків, що відповідає повному спектру, який можна побачити на екранах комп’ютерів або ж у друкованих виданнях.
Для створення ДНК-картини вчені використали новітній метод, що отримав назву «безмаскового синтезу масивів». Інноваційний підхід дає змогу одночасно працювати з сотнями тисяч шматочків ДНК, вирішуючи, який колір має з’явитися у конкретному місці.
Далі дослідники створили цифрове зображення на крихітній поверхні розміром приблизно з ніготь великого пальця. Чіткість і кольорова передача, за словами науковців, була «вражаюча».
Результати цього дослідження виявилися значно якіснішими, ніж усі раніше створені витвори мистецтва з ДНК. Науковці переконані: у майбутньому метод може зробити революцію у зберіганні даних за допомогою ДНК.
Нагадаємо — дослідники з Мічиганського університету створили унікальну систему візуалізації мозку, яка дає змогу знімати активність нейронів з надточною роздільною здатністю. Вчені зазначають: це відкриє нові можливості для вивчення процесів формування і відтворення пам’яті, а також для виявлення причин когнітивних порушень, пов’язаних із хворобою Альцгеймера.