Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені навчили штучний інтелект виявляти рак мозку
Вчені зі Стенфордського медичного університету (США) та їхні колеги з інших наукових закладів розробили модель штучного інтелекту, яка вивчає та порівнює зрізи тканини пухлини мозку та допомагає лікарям прийняти рішення.
Гліобластома — це швидкий і агресивний рак головного мозку, який важко лікувати, частково тому, що клітинний склад кожної пухлини сильно варіюється від людини до людини.
«Через неоднорідність цього захворювання вчені не знайшли якісних способів боротьби з ним», — пояснив доцент кафедри біомедичної інформатики та один з авторів роботи Олів'є Геварт. Лікарі та вчені також мають труднощі з прогнозом, оскільки може бути складно проаналізувати, які ракові клітини викликають гліобластому у кожного пацієнта.
Однак завдяки нещодавно розробленій моделі штучного інтелекту, яка порівнює зрізи тканини гліобластоми, тепер можна передбачити агресивність пухлини пацієнта, визначити генетичний склад пухлинних клітин та оцінити, чи залишаються ракові клітини у значній кількості після операції з видалення пухлини.
«Це свого роду система підтримки прийняття рішень для лікарів, яка може допомогти лікарям ідентифікувати пацієнтів з агресивними пухлинами, та відзначити їх як більш термінових», — пояснили науковці.
Нагадаємо — у березні цього року за допомогою програмного забезпечення на базі ШІ лікарям вдалось виявити ознаки раку молочної залози у пацієнта набагато швидше, ніж, використовуючи рентгенівські промені. За словами дослідниці Анкіти Гарг, можливість ШІ визначати ознаки раку молочної залози є великим досягненням. «Відтепер люди зможуть починати боротьбу з раком раніше, ще до того як його ознаки стануть відомі завдяки традиційним методам», — сподівається Гарг.